Засоби індивідуального захисту. Просто про важливе.

 
 

Засоби індивідуального захисту. Просто про важливе.
 

Навіть з розвитком суперсучасних технологій у світі , жоден поважаючий себе керівник підприємства не залишить без уваги питання охорони праці та забезпечення безпеки своїх співробітників. Реалії життя такі, що завжди є необхідність захищати життя і здоров'я працівників від тих чи інших ризиків на виробництві. Актуальність використання засобів не тільки колективного, а й засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) беззаперечна.

В Україні згідно ГОСТ 12.4.011-89 прийнята певна класифікація засобів індивідуального захисту. Саме на цю класифікацію і орієнтуються відповідальні особи з охорони праці на будь-якому підприємстві, коли забезпечують виконання вимог відповідних органів.

Види засобів індивідуального захисту

З метою забезпечення необхідного рівня захисту кожного співробітника від шкідливих і небезпечних факторів виробничого процесу ЗІЗ чітко розподіляються за призначенням:

Вони поділяються на такі категорії:

спецодяг - комбінезони, напівкомбінезони, куртки, брюки, костюми, халати, фартухи;

спецвзуття - чоботи, ботфорти, черевики, калоші, боти, бахіли;

засоби захисту рук - рукавиці, рукавички, краги, вачеги;

засоби захисту голови - каски, шоломи, берети, маски;

засоби захисту обличчя - захисні маски, захисні щитки;

засоби захисту очей - захисні окуляри (відкриті, закриті, відкидні, герметичні, подвійні);

засоби захисту органів дихання - протигази, респіратори, пневмошоломи, пневмомаски;

засоби захисту органів слуху - протишумні шоломи, гарнітури, навушники, беруші, вкладиші;

засоби захисту комплексні - щитки, навушники, фартухи, пневмофільтруючі пристрої, опорні пояси, стропи;

захисні дерматологічні засоби - миючі засоби, пасти, креми, мазі.

Кожний із засобів індивідуального захисту безпосередньо забезпечує безпеку тих чи інших органів співробітника від впливу шкідливих факторів на виробництві, будь то банальний захист від бруду і пилу або смертельна загроза хімічного отруєння.

Спецодяг. Спецодяг став природним атрибутом будь-якого підприємства, будь то сфера обслуговування або металургійна промисловість. Більш того, забезпеченість спецодягом кожного співробітника говорить про високий статус підприємства. Однак перш, за все, він зобов'язаний забезпечувати максимальну безпеку і комфорт. На сьогоднішній день виробництво спецодягу налагоджено таким чином,  що може задовольнити найвибагливіші запити. Спецодяг для працівників будівельної, нафтопереробної, гірничодобувної галузей, для медичного персоналу та торгових працівників, для пекарів і висотників, для електриків і покоївок - все це зараз можна з легкістю підібрати в компаніях, що займаються виробництвом якісної спецодягу.

Спецвзуття.
Займаючи другу позицію після спецодягу, спецвзуття на сьогоднішній день є природною необхідністю в будь-якій галузі. Чоботи, ботфорти, черевики, калоші, боти знаходять своє застосування в промисловості, пов'язаної з ризиками отримання механічних травм, хімічного, електричного ураження. А таке спецвзуття як бахіли, сабо вже стали популярними у медичного персоналу та працівників харчової промисловості. Спецвзуття для будь-якої галузі - гарантія комфортного і безпечного робочого процесу.

Одні з найбільш поширених і популярних засобів індивідуального захисту як в побуті , так і на виробництві. Всілякі рукавиці , рукавички , краги служать захисту рук від температурних , механічних , хімічних , впливів , захищають від електричного струму , електростатичних зарядів і полів , від згубного впливу токсичних , біологічних сполук , а також від нетоксичного пилу .

Засоби захисту голови. Всілякі каски каскетку , шоломи , щитки призначені для захисту працівника не тільки від механічних впливів , а й для повного забезпечення комфортної роботи в умовах підвищеної травмоопасності .

Засоби захисту обличчя
. Ці кошти забезпечують захист особи від попадання твердих частинок , незамінні у виробничих умовах , які пов'язані з підвищеним температурним режимом , великим вмістом у повітрі абразивних та інших забруднюючих речовин. Захисні маски і щитки максимально захищають при травмонебезпечних умовах праці.

Засоби захисту очей. Призначені для захисту очей від механічних і теплових впливів , випромінювання , дратівливих хімічних речовин , диму , лазерного випромінювання і т.д. Це можуть бути захисні окуляри як відкритого, так і закритого ( або комбінованого ) типу , а також захисні лицьові щитки.

Засоби захисту органів дихання. Протигази , маски , респіратори , насамперед , захищають органи дихання від газоподібних , аерозольних , пилових і шкідливих парових речовин , які можуть виникати в процесі виробництва.

Засоби захисту органів слуху . Ці важливі засоби покликані служити зниження шкідливого впливу звукового шуму на виробництві для кожного працівника, що працює в таких умовах. У цьому випадку працівникові допоможуть беруші , вкладиші , навушники пасивного та активного захисту , а також протишумні шоломи і гарнітури.

Засоби захисту комплексні . Останнім часом все більшої популярності набувають комплексні засоби індивідуального захисту , тому що можуть захистити працівника одночасно від декількох факторів небезпеки , наприклад : деякі види захисних касок захищають не тільки від механічних пошкоджень , але й мають високий захист від електричного струму , а шоломи абразівоструйщіков оберігають НЕ тільки обличчя і очі робітника, але й дихальні органи.

Захисні дерматологічні засоби . Дерматологічні засоби спеціального призначення захищають від таких несприятливих впливів виробничих факторів як пил , розчини лугів і кислот , органічні розчинники. Різноманітні миючі пасти , креми , мазі дозволяють уникнути токсичних і алергічних реакцій у співробітника, що працює з потенційно небезпечними речовинами.


Використовуючи тільки якісні та сучасні засоби індивідуального захисту, Ви завжди будете спокійні за життя і безпеку співробітників, а значить - будете впевнені в успішності виробничого процесу!Создан 22 дек 2013